شرکت صانع مشهد در سال ١٣٥٩ در زمینی به مساحت ٤٥٠٠ متر مربع احداث و شروع بکار نمود و در سال ٢١ / ٥ / ١٣٦٦ رسماً تأسیس گردید و در پی نیاز مبرم کشور به اجرای طرح های آبرسانی و آبیاری و باهدف تولید انواع لوله پلی اتیلن از سال ١٣٧١ پای به عرصه تولید لوله های پلی اتیلن نهاده است.
در حال حاضر این شرکت دارای ٥ خط تولید می باشد و از سایز ١٦ میلیمتر لوله های قطره ای الی ٤٥٠ میلیمتر در کلیه رده های فشاری مشخص شده در استاندارد ملی ایران را تولید می نماید.
شرکت صانع مشهد با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا و با استفاده از بهترین ماشین آلات داخلی و دارا بودن ٥ خط تولید با ظرفیت سالانه ٧٣٠٠ تن لوله های پلی اتیلن تک لایه جهت مصارف آبرسانی و آبیاری فعال می باشد و آمادگی دارد بر اساس مشخصات فنی مورد نیاز مصرف کنندگان نسبت به تولید انواع لوله های پلی اتیلن تک جداره اقدام نماید.
کلیه خطوط تولید مجهز به پیشرفته ترین سیستم کنترل وزن واحد متر لوله (گراویمتریک) و همچنین سیستم دوزینگ مستربچ جهت کنترل دقیق میزان افزودن مستربچ به مواد اولیه می باشد.
تجهیزات پیشرفته برش بدون براده برداری این شرکت عمل برش لوله ها را به صورت کاملاً عمودی و با سطح صاف و صیقلی انجام می دهد که این امر باعث تسهیل روند جوش و اتصال لوله ها می شود.